Rolety do okien dachowych

Wykorzystanie poddasza jako części użytkowej budynku mieszkalnego od dawna znajduje w Polsce wielu zwolenników. Specyfiką takiego rozwiązania jest ukośny sufit, w którym montowane są okna dachowe. Nie trudno wyobrazić sobie, jaki żar wlewa się przez nie do wnętrza budynku, gdy na zewnątrz jest 30 oC w cieniu. Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku jest zastosowane rolet do okien dachowych.

Zajmujemy się zarówno montażem rolet zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

 

okna dachowe krakow

 Rolety zewnętrzne do okien dachowych

Rolety te montuje się bezpośrednio na połaci dachowej. W zimie rolety do okien dachowych ograniczają utratę ciepła, a w lecia chronią przed wysokimi temperaturami. Przyczyniają się też do ograniczenia hałasu pochodzącego z zewnątrz.

Zewnętrzne rolety do okien dachowych mogą być sterowane zarówno ręcznie, jak i elektrycznie. Wybór rodzaju użytego sterowania zależy od tego, w jakim miejscu zamontowana jest dana roleta oraz od przewidywanej częstotliwości regulacji rolet. W przypadku wyboru rolet sterowanych elektrycznie, istnieje możliwość wyposażenia ich w panel słoneczny, co eliminuje często dość problematyczną konieczność doprowadzenia zasilania do sterownika rolety.

Rolety zewnętrzne w razie potrzeby mogą również zapewnić całkowite zaciemnienie pomieszczenia.

 

 

 

rolety wewnetrzne do okien dachowychRolety wewnętrzne do okien dachowych

Rolety wewnętrzne do okien dachowych niewiele różnią się wyglądem od rolet do zwykłych okien i pełnią dokładnie tą samą funkcję. Różnica polega jedynie na niewielkiej modyfikacji konstrukcji, która pozwala na utrzymanie rolety tuż przy szybie, bez względu na stopień jej rozwinięcia. Umożliwia to specjalny mechanizm sprężynowy oraz boczne prowadnice, dzięki którym można przesuwać i ustawiać tkaninę w dowolnym położeniu.

Z pewnością nie sprawdzą się tu modele wolnowiszące, które opadłyby pod własnym ciężarem.

Montaż rolet wewnętrznych zazwyczaj wymaga wywiercenia kilku otworów w ramie okna, w celu przykręcenia specjalnych uchwytów. Prowadnice mogą być przyklejone za pomocą dwustronnej taśmy klejącej o dużej wytrzymałości.

Jeśli zaś chodzi o wybór tkanin do rolet okiennych, to jest on tak duży, że bez problemu da się wybrać coś, co pasuje do charakteru pomieszczenia oraz gustu klientów.